fbpx

עולם חדש מקורי של טעם, שמחה ואנרגיה מחודשת של תרבות קפה שאי אפשר שלא להידבק מהאותנטיות שלה...

מה זה קפה קון לצ׳ה?

מתיירים במדינה דוברת ספרדית ותקפה אתכם תשוקה עמוקה לקפה לאטה? הפלא הארומטי הזה לא פסח על מדינות דרום אמריקה. כאן תצטרכו לבקש במקום לאטה: קפה קון לצ'ה. אז מהו המשקה המועדף הזה שאולי התחיל את דרכו באיטליה אך משם פרץ הלאה אל מדינות רבות? הכירו את משקה הקון לצ'ה בטעמו הייחודי וקראו אודות ההיסטוריה שלו. כל מה שלא ידעתם על קפה קון לצ'ה.

מה זה למעשה קפה קון לצ'ה?
קפה קון לצ'ה או בשמו המוכר יותר קפה לאטה הינו משקה קפה מבוסס חלב (שילוב של 6-8 אונקיות חלב מאודה לכל ספל) המכיל זריקת אספרסו אחת. המנה המופחתת של האספרסו אל מול כמות החלב המוגברת יוצרת משקה עדין מוחלש-קפה בעל טעם חלק ונועז המכיל תכונות אנרגטיות.


מהו מקורו של קפה קון לצ'ה?
אם נחקור אחורנית את מוצאו של סוג הקפה הזה יש לצפות למחלוקות בין הטוענים לכתר שכן, שיטת מהילת פולי קפה מומלצים טחונים בחלב המהווים את מרכיבי הלאטה, היתה נפוצה באירופה משך מאות שנים בייחוד בארצות כמו: גרמניה, אוסטריה, איטליה, ספרד וצרפת. אולם על זכויות היוצרים של הלאטה המודרני המעורב באספרסו שומרת בקנאות ארה"ב, לה מיוחסת ההמצאה הארומטית.

תאמינו או לא, כצרכני לאטה אנחנו מוכנים לשתות ממשקה הפלא בנחת הגם שסוגיית המוצא אינה פתורה כל צרכה…

כך מכינים קפה קון לצ'ה אמיתי
קפה קון לצ'ה הינו קפה קולומביאני משובח תוצרת טחינת פולי קפה טריים ויצירת משקה חלב עשיר. החלב המאודה וזריקת האספרסו נותנים למשקה הקון לצ'ה את ייחודיותו כאשר הוא נבדל מהקפוצ'ינו במינון החלב המאודה ביחס לחלב המוקצף. המקיאטו הוא אמנם קפה אספרסו אך אין בו את מתן החלב המאודה כך שלא תוכלו להתבלבל בין שני סוגי המשקאות.

קפה קון לצ'ה – פצצת אנרגיה מרוכזת
האספרסו הינו קפה שבושל בלחץ גבוה. לחץ הבישול יוצר משקה מרוכז מאוד בעל אחוז קפאין גבוה. על כן ספל לאטה ידוע בסגולותיו האנרגטיות. אם החלטתם להזריק ללאטה אספרסו במנה כפולה – אתם עתידים לחוש סופרמנים של ממש.

יוצרים בקפה קון לצ'ה
כיום תוכלו להזמין משקה לאטה אמנותי בעיטור של פרח, לב או עלה. את הציור ניתן לבצע על החלב המוקצף לאחר מזיגת האספרסו והחלב המאודה. אם עד היום הכרתם "קריאה בקפה" מהיום הכירו: "כתיבה בקפה"… מרגישים צורך לבטא אהבה באופן אמנותי? תוכלו למצוא שלל מדריכים באינטרנט שינחו אתכם איך להתבטא באמצעות קצף לבן צח.

מה זה בלנד והאם הוא מומלץ?
בלנד הינו פעולת שילוב מספר זני קפה ליצירת טעם קפה חדש ושונה בעל אופי מעניין. אולם כדי ליצור בלנד נכון יש להבין בתכונות פולי הקפה השונים, באופן הקליה ובאיכות הגידול שלהם. ממש כמו ניסוי כימי: שילוב בין סוגי קפה עשוי ליצור גילוי מדהים או "פיצוץ במעבדה". לכן מומלץ להיעזר בשילובים מומלצים שנוסו על ידי cuppers מומחים בתחומם.


קפה קון לצ'ה מייד אין קולומביה
חברת אל קפטרו הינה חברה לייבוא פולי קפה קולומביאניים באיכות שאינה מוכרת בארץ.

חולמים על קפה קון לצ'ה קולומביאני אמיתי? חברת אל קפטרו כאן כדי למזוג לכם את החלום לספל קפה גדול מוקצף.
כחלק מרצון עמוק להביא את מסורת הפולים רבת השנים לישראל יצרו ג'ואל גולדשטיין ואבי מורחים – קולומביאניים מקוריים, מותג בשם אל קפטרו של פולי קפה 100% ללא כל עיבוד ישירות מהחקלאי.
אל קפטרו – קפה קולומביאני אמיתי או כלום, אין אפשרות שלישית.