fbpx

עולם חדש מקורי של טעם, שמחה ואנרגיה מחודשת של תרבות קפה שאי אפשר שלא להידבק מהאותנטיות שלה...

פולי קפה מומלצים

רבות הדרכים למציאת פולי הקפה המושלמים עבורכם, החל מטעם, לארומה ועד לערבוב וסגנון החוויה, עכשיו זה הזמן לענות על השאלה ולספר לכם מה הם פולי הקפה המומלצים שאתם חייבים לנסות. לפני בחירת פולי הקפה חשוב להבין את המקורות, מה הם הסוגים, מה משפיע על טעמם והאיכות שלהם, ולבסוף תגלו שאולי דווקא טעם חדש שעוד לא ניסיתם, זה הקפה הטוב ביותר שעוד לא יצא לכם לשתות.

מגוון של טעמים
בעולם פולי הקפה יש מגוון עצום של ניחוחות וטעמים, עם השפעות רבות וסוגי הכנה, תוכלו למצוא מגוון כה גדול שזה בהחלט עלול להיות מבלבל לדעת לבחור. בכדי להתחיל ולצמצם את הבחירה ולעזור לכם להבין מה הם פולי הקפה המומלצים, חשוב שתתחילו מלהבין את עושר הטעמים והסוגים, מה מוכר ואהוב, ומה חדש ומיוחד, ומה עלול להיות בשבילכם.

איפה קונים פולי קפה מומלצים?
את פולי הקפה המומלצים והטריים, תוכלו למצוא בעקבות המלצות של אנשים שאוהבים קפה ומבינים בעניין. יש הרבה חנויות, אתרים, ומקורות שונים למציאת פולי קפה טובים, אך בכדי לדעת שמדובר בפולי קפה מומלצים ואיכותיים, רק דרך אנשים שכבר התנסו ומבינים בכך, תוכלו באמת להיות בטוחים בבחירה שלכם.

פולי קפה ערביקה לעומת פולי קפה רובוסטה
את פולי הקפה ערביקה מעדיפים רבות על רובוסטה, מבחינת הטעמים והאיכויות. פולי ערביקה גדלים באזורים גבוהים והמגדלים אותם מניחים להם להתפתח לזמן רב. לעומת זאת, פולי קפה רובוסטה מכילים יותר קפאין, והם עמידים יותר ממחלות ולכן מניבים תשואה גדול יותר. מהסיבה הזו, חקלאים רבים אוהבים ומעדיפים לגדל את הרובוסטה.

מוצא יחיד לעומת תערובת
הרבה מאוד יצרני קפה מציעים קפה ממוצא יחיד, ובנוסף לכך גם תערובות שונות ומגוונות של פולי קפה. הכוונה במוצא יחיד זה שאין ערבוב בין פולי קפה והם מגיעים מאזור ספציפי, לעומת זאת, תערובת זה שילוב של כמה פולי קפה בחבילה אחת, זאת במטרה לייצר איזון טעמים. קלייה יכולה למזג סוגי קפה בכדי להשיג את המיטב מכל סוג שבתערובת.

על החומציות שבקפה
באופן טבעי קפה הוא חומצי, אך זה אינו דבר רע, חומציות הקפה היא טובה מכיוון שהיא מעניקה את טעמו הטבעי. פולי קפה שונים מגיעים עם רמות חומציות שונות, לדוגמא קפה שמקורו מאפריקה מאופיין לרוב בחומציות גבוהה ובהתאמה טעמיו נחשבים פירותיים או ריחניים, ואילו קפה שמקורו מברזיל נוטה לחומציות נמוכה שטעמו דומה לקקאו או אגוזים.

השפעות על הטעמים
מרירות – המרירות של הקפה נובעת מהחליטה, לכן חשוב לא לחלוט את הקפה הטחון יותר מידי, מה שיניב מרירות לא נעימה כלל. בנוסף חשוב גם לא להיות עדינים מידי בחליטה, אחרת טעם הקפה עלול להיות חלש מידי. מרירות היא חלק חשוב בטעמו של הקפה בדרך כלל, ולכן תרצו לדאוג לפני החליטה עוד שטחינת פולי הקפה נעשית במידה טובה.
טחינת הקפה – ככל שהקפה טחון יותר וגרגריו קטנים יותר, כך מחלצים יותר מהקפה, לכן חשוב לשים לב שטחינת הקפה נעשית בקפידה בכדי לשמור על מאשן הטעמים הרצוי.
קלייה – קלייה רבה או פחותה של הקפה עלולה להשפיע על טעמו, טעמיו נעים ומשתנים על פי רמת הקלייה שלו. רמת החומציות שבקפה תפחת בקלייה מרובה, אך עדיין יש לשים לב שבבחירת פולי קפה איכותיים, תוכלו לוודא שהתבצעה קלייה טובה ומאוזנת.
טריות – ככל שהקפה טרי יותר הטעם עז ואיכותי יותר, חשוב לשים לב בקניית פולי הקפה שמדובר בפולים טריים ורעננים, כך תהיה לכם חווית קפה עשירה בטעמים. דבר משמעותי שישפיע על טריות הקפה יהיה תאריך הקלייה, למרות שיש וויכוחים בנושא, בדרך כלל המצב הוא שאם אתם יודעים שעברו מספר ימים עד לחודש מתאריך הקלייה, מדובר בדרך כלל בקפה טרי ורענן.

התנסויות חדשות
מעבר לכל הבסיס החשוב שכדאי לכם להבין על מקורות פולי הקפה, לפעמים כדאי גם לפתוח קצת את הראש ולנסות טעמים שאולי עוד לא יצא לכם. יש היום המון חברות ייבוא וייצור של קפה מכל העולם ומכל הסוגים, ושווה לכם להתנסות בטעמים חדשים ואולי לגלות שיש סוג קפה שמתאים בדיוק בשבילכם והוא נמצא ממש מתחת לאף שלכם.

היישר מקולומביה
ג׳ואל ואבי מקולומביה הרחוקה, הגיעו לארצנו והביאו לכאן את מותג הקפה קפיטרו, מותג בוטיק קסום, עם טעמים עשירים וקולומביאנים. עם אהבה לקפה, תרבות עשירה ותשוקה עזה, הם הביאו לישראל את ניחוחות וטעמי קולומביה. אם חשבתם שטעמתם קפה משובח, זו ההזדמנות שלכם לגלות את טעמי הקפה המשובחים והמומלצים ביותר במיוחד עבורכם.

למה קולומביה
הרבה אנשים תוהים מה הייחודיות של הקפה הקולומביאני, הבוטיק שלהם מביא אלינו פולי קפה טריים, איכותיים וללא כל עיבודים או מעבדות, מגיע ישירות מהחקלאי. הקפה הוא חלק מהתרבות בקולומביה, מוכן בצורה וגדל בצורה ייחודית ומסורתית, עם טעמים איכותיים וייחודיים שאתם חייבים לנסות.

סופרמו 1857
מזן ערביקה, מדובר בתערובת מיוחדת, אשר גדלה בהרי קולומביה, במיוחד עבור כוס האספרסו המושלמת שאתם זקוקים לה. התערובת מורכבת משבעים אחוזי סופרמו ושלושים אחוזי אקסלסו. קפה עם גוף גבוה, חומציות נמוכה, ארומה עזה ועוצמתית, מייצר קפה קרמי עם טעם חזק ותווים של שוקולד וקרמל, ובמנה כפולה, הטעמים מתחזקים ומורגשים יותר.

סופרמו 1857 סינגל אורנג
זהו קפה מזן אחד בלבד, בעל טעמים מובהקים, עזים מאוד ומרשימים ביותר, עם ארוצה מודגשת במיוחד וחומציות נמוכה-בינונית. הוא נועד להעיר את החושים ולעורר אנרגיה. המאפיינים שלו מתעצמים על ידי צלייה בינונית-גבוהה ומעניקים לו את האופי המרשים והלא ממותק אשר מיד מרגישים.

צ’ינצ’ינה אקסלסו “לב הקפה”
מאה אחוז מזן ערביקה, היישר משמורת הזהב של צ׳ינצ׳ינה, קפה שכולו אקסלסו, מהקפה המשובח ביותר שיש בעולם. לקפה ישנו טעם עדין, חמיצות עדינה ותווי קקאו ואגוזי לוז המורגשים בארומה. טעמיו עזים ומעוררי חושים, תכונותיו מועצמות על ידי צלייה גבוהה, מה שנותן לו אופי יבש ולא ממותק ומעשיר את עוצמתו ותחושתו בחך.

תחפשו את הטעם שמדבר אליכם
עכשיו כשאתם מכירים יותר טוב את עולם הקפה, ואפילו הכרתם את הטעמים המומלצים והייחודיים שהגיעו אלינו לארץ, זה הזמן לנסות בעצמכם. את פולי הקפה המושלמים עבורכם תוכלו באמת למצוא רק על ידי התנסות אישית. הקפה הטוב ביותר, זה הקפה שהטעם שלו מדבר אליכם, הניחוח שלו קונה אתכם ואת החוויה כולה אתם תרצו לחוות שוב ושוב.